خدمات

دستگاه حکاکی لیزر co2

 حکاکی لیزر co۲

دستگاه حکاکی لیزر co۲ انواع مختلفی دارد و برای مصارف گوناگون استفاده می شود. موارد استفاده از این دستگاهها به توان دستگاه وابسته است دستگاههای توان بالا برای برش و حکاکی لیزری فلزات و دستگاههایی با توان کمتر برای برش غیر فلزات مانند چوب و پلاستیک استفاده می شوند . این دستگاهها نیز مجهز به دستگاههای خنک کننده هستند.

دستگاه حکاکی لیزر co۲ شامل دو بخش لیزر و CNC هستند. در واقع بخش CNC پرتو لیزر را روی قطعه مورد نظر کنترل می کند.

دستگاههای حکاکی لیزر co۲ کاربردهای فراوانی در زمینه های مختلفی اعم از صنایع چوب ، صنایع چرم و پارچه ، صنایع کاغذ ، برش لیزری پلاستیک ، حکاکی پلکسی گلاس ، حکاکی سنگ دارد.

 

 

 

دستگاه لیزر فایبر

 

 لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر در 3 ساله اخیر و با توجه به پیشرفت لیزر ، عمومیت زیادی یافته است.

این دستگاه با توجه به مزایای آن تکنولوژی روز محسوب می شود.

لیزر فایبر در واقع لیزر یاگ بوده که طریقه انتقال لیزر از محل تولید تا خروجی توسط فیبر صورت میگیرد.

روش انتقال فیبری لیزر باعث میشود تلفات لیزر در مسیر کاهش یافته و نیاز به تنظیم لیزر نیز از بین برود.

از دیگر مزایای لیزر فایبر مصرف برق کمتر ، سرعت و دقت بالای برش ، وزن کمتر دستگاه ، عدم نیاز به چیلرهای بزرگ و حجیم می باشد.


در حال حاضر دو نوع لیزر فایبر در بازار استفاده می گردد:


1- لیزر فایبر حکاکی و مارک فلزات و برش طلا ، نقره :

دستگاه لیزر فایبر حکاکی و مارک با هد گالوو و لیزر سورس ریکاس raycus و آی پی جی IPG قابلیت مارک و حکاکی استیل ، آهن ، آلومینیوم ، برنج ، مس ، طلا ، نقره ، پلاتین ، پلاستیک ها، پی وی سی ها را دارا می باشد.

همچنین لیزر حکاکی فایبر برای برش طلا و نقره برای ساخت پلاک و دستبند استفاده میگردد.

توان های 20 وات ، 30 وات ، 50 وات پر کاربرد ترین توان ها می باشند.

2- لیزر برش فلزات :

لیزر برش فلزات در توان های : 200 وات ، 300 وات ، 500 وات ، 700 وات ، 1000 وات وبیشتر با میز سی ان سی و هد اتوماتیک و با استفاده از هوا ، نیتروژن و اکسیژن برای برش فلزات استفاده می شود.

 

 

 

دستگاه چاپ تامپو

 

 

 چاپ تامپو

چاپ تامپو درگروه چاپ هاي گودقرارمي گيرد،اين مسئله به دليل استفاده ازکليشه گود درفرآينده چاپ مي باشد.ازويژگيهاي اين شيوه امکان چاپ،روي مواد مختلف ومتنوع هم از نظر جنس مواد مختلف و متنوع هم ازنظرجنس مواد وهم از نظر شکل هندسي انها مي باشد بطوريکه با اين روش مي توان برروي سطوح صاف،منحني،گرد،محدب،وحتي‌کره عمل چاپ را انجام داد. واسط چاپ در تامپولاستيکي ازجنس سيليکون است که به آن تامپو (tampon) مي گويند.اين شيوه چاپ بسيارشبيه به مهرهاي لاستيکي است. با اين تفاوت که در مهرحروف برجسته است اما درچاپ تامپو لاستيک سيليکوني برجستگي ندارد و نقش را به شيوه اي ديگر به سطح قابل چاپ منتقل مي کند. چاپ تامپو به دليل آماده سازي نسبتاً ارزان و ماشين آلات نيمه اتوماتيک در تيراژهاي کم براي بسياري از کارهاي چاپي مورد استفاده قرار مي گيرد.در اين شيوه چاپ به دليل فشاري که تامپون به سطح چاپ شونده وارد مي کند پشت سطح چاپ شونده بايستي محکم باشد، مثلاً درچاپ روي ليوان هاي پلاستيکي ابتدا بايستي قالبي به اندازه ليوان تهيه کرد تا درهنگام چاپ درون ليوان قرار گيرد.با اين روش مي توان بر روي سطوح صاف ، منحني ، گرد ، محدب و حتي کره عمل چاپ را انجام داد. واسط چاپ در چاپ تامپو ، لاستيکي از جنس سيليکون است که به آن تامپون مي گويند. اين شيوه چاپ بسيار شبيه به مهر هاي لاستيکي است با اين تفاوت که در مهر حروف برجسته است اما در چاپ تامپو لاستيک سيليکوني برجستگي ندارد و نقش را به شيوه اي ديگر به سطح قابل چاپ منتقل مي کند. ظروف بستي ماست ، خامه و … ليوان هاي پلاستيک ، خودکار ، ظروف زير ليواني ، سي دي (CD) ، ظروف پلاستيکي محصولات بهداشتي و آرايشي همگي نمونه هايي از محصولات قابل چاپ توسط روش تامپو مي‌باشد مي باشد.
اين شيوه چاپ درگروه چاپ هاي گودقرارمي گيرد،اين مسئله به دليل استفاده ازکليشه گود درفراينده چاپ مي باشد.ازويژگيهاي اين شيوه امکان چاپ،روي مواد مختلف ومتنوع هم از نظر جنس مواد مختلف و متنوع هم ازنظرجنس مواد وهم از نظر شکل هندسي انها مي باشد بطوريکه با اين روش مي توان برروي سطوح صاف،منحني،گرد،محدب،وحتي کره عمل چاپ را انجام داد. واسط چاپ در تامپولاستيکي ازجنس سيليکون است که به ان تامپوtampon) (مي گويند.اين شيوه چاپ بسيارشبيه به مهرهاي لاستيکي است. با اين تفاوت که در مهرحروف برجسته است اما درچاپ تامپو لاستيک سيليکوني برجستگي ندارد و نقش را به شيوه اي ديگر به سطح قابل چاپ منتقل مي کند

 

 

چاپ سیلک

چاپ سیلک

چاپ سیلک‌اسکرین یا «چاپ سیلک» روشی برای چاپ تصویر است. در این روش از پارچه با توری با سوراخ‌های بسیار ریز استفاده می‌شود. توری در قابی ثابت می‌شود. تصویر مورد نظر روی این توری نقش می‌شود. سپس بخش‌هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده‌ای مسدود کنندهلاک حساس پوشیده می‌شود. این قاب توری را در این حالت شابلون یا کلیشه می‌نامند. سپس زیرکار را با فشار کاردک یا غلتک به سطح چاپ شونده منتقل می‌کنند. رنگ یا زیرکار فقط از بخش‌هایی که مسدود نشده یه کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل می‌شود و تصویر روی آن ظاهر می‌گردد.

با این روش می‌توان بر روی مواد مختلف چاپ‌های تک‌رنگ یا چندرنگ صورت داد. با سیلک‌اسکرین می‌توان روی انواع مواد مانند پارچه و چینی و سرامیک و فلز و غیره تصویر چاپ کرد. با چاپ سیلک می‌توان روی اجسام با شکلهای مدور و غیر مسطح نیز چاپ نمود که از این نظر در بین روشهای چاپی منحصربه‌فرد است. این نوع چاپ برای چاپ تبلیغی بر روی اشیای گوناگون مثل تقویم و سررسید و لیوان و کاغذ بکار می‌رود.